Kansliet

Avelsföreningens kansli är beläget på Solvalla Travbanas publikplats.

Besökare hänvisas till ingång via Solvallas övre publikentré vid Restaurangentrén.
Postadressen är ASVT, c/o Stockholms Travsällskap, Box 20501, 161 02 Bromma.
Kansliet är öppet mån-fre 09.00-11.30 och 12.30-15.00.
Telefon: 08-445 23 00
E-post: asvt@asvt.se

Generalsekreterare

Sara Lennartsson

Generalsekretare för ASVT
Verksamhetsansvarig för Trottex

070-748 03 93
sara.lennartsson@asvt.se

ASVT

Tomas Nilsson

Handläggare
Medlemsfrågor, sociala medier
072-552 38 16
tomas.nilsson@asvt.se 

Trottex

Jessica Adler

Handläggare 
Ekonomi, auktionsfrågor (ej internetauktion)
070-445 58 05
jessica.adler@asvt.se

Joakim Fredriksson

Handläggare 
Internetauktion, värderingar, avelsrådgivningar
072-557 14 83
joakim.fredriksson@asvt.se  

ASVT Styrelse

Ordförande

Ingemar Alin

Ljusdal
070-549 34 23
ingemar.alin@erfasearch.se

Vice ordförande

Johan Hellander

Ordinarie ledamöter

Jenny Nilsson

Norrköping
070-731 57 59
jenny.celeber@telia.com 

Jenny Larsson

Emil Forsberg (Adjungerand ungdomsrepresentant)

Ljusdal
070-66 98 235
emil.forsberg@live.se

Nils Larsson

Borlänge
0730-58 01 09
nils.larsson@wibb.se 

Anders Jonsson

Falun
070-349 35 72
uajonsson@gmail.com

Katarina Brodda

Skurup
073-924 80 12
brodda@brodda.se

Ulrika Rehn

Arnäsvall
070-203 65 34
ulrika.rehn@telia.com

Arbetsgrupp för Ungdomsfrågor

Emil Forsberg (Sammankallande)
Joakim Fredriksson
Nils Larsson

Avelsutskottet

Johan Hellander

Katarina Brodda

Skurup
073-924 80 12
brodda@brodda.se

Jenny Larsson

Sara Lennartsson (sammankallande)

Auktionsrådet

Ove Conradsson (sammankallande)

Falköping
070-853 13 25
ove@conrads.nu

Jenny Nilsson

Norrköping
070-731 57 59
jenny.celeber@telia.com

Nils Larsson

Borlänge
073-058 01 09
nils.larsson@wibb.se 

Mattias Djuse

Ekolsund
070-298 29 27
mattias@mattiasdjuse.se 

ASVT:s Valberedning

Stefan Johansson (Sammankallande)

Stockholm
070-993 83 72
stejohan@hotmail.com 

Susanne Demmers

Håkan Persson

Röbäck 
070-330 31 10
hp@stallbredbyn.com 

Lars-Otten Froode

Trensum
070-332 94 07
lars-otten@froode.se

Peter Martinsson

Helsingborg
073-358 49 36
pmartinson@hotmail.com

Resursgrupp

I syfte att förstärka medlemsnyttan utökar ASVT servicen inom för medlemmarna viktiga områden. Resursgruppen består av följande

Johan Björnsson

Fråga Johan om auktionsförberedelser
073-362 26 61
johan@aleback.se

Läs reportage om Johan från 2014 [+] Gå vidare 
Läs reportage om Johan från 2013 [+] Gå vidare

Henrik Hult

Länk till Föl- och Ammajouren
0733-14 13 16

Läs reportage om Henrik från 2012 [+] Gå vidare
Gå till sidan till sidan för Föl- och Ammajouren [+] Gå vidare

Gunilla Wilhelmsson

Fråga Gunilla om sto och föl i samband med fölning
070-676 28 35
stallbac@vestnet.nu

Läs reportage om Gunilla från 2014 [+] Gå vidare
Läs reportage om Gunilla från 2013 [+] Gå vidare

Joakim Fredriksson

Avelsrådgivning
joakim.fredriksson@asvt.se

Här finns formulär för beställning av avelsrådgivning [+] Gå vidare

Semingruppen

Johan Hellander (sammankallande)

Margareta Bendroth

Katarina Brodda

Skurup
073-924 80 12
brodda@brodda.se

Johan Björnsson

073-362 26 61
johan@aleback.se 

Carina Dahling