Image

Kansliet

Avelsföreningens kansli är beläget på Solvalla Travbanas publikplats.

Besökare hänvisas till ingång via Solvallas övre publikentré vid Restaurangentrén.
Postadressen är ASVT, c/o Stockholms Travsällskap, Box 20501, 161 02 Bromma.
Kansliet är öppet mån-fre 09.00-11.30 och 12.30-15.00.
Telefon: 08-445 23 00
E-post: asvt@asvt.se

Generalsekreterare

Sara Lennartsson

Generalsekreterare för ASVT
Verksamhetsansvarig för Trottex

070-748 03 93
sara.lennartsson@asvt.se

ASVT

Tomas Nilsson

Handläggare
Medlemsfrågor, sociala medier
072-552 38 16
tomas.nilsson@asvt.se 

Trottex

Jessica Adler

Handläggare 
Ekonomi, auktionsfrågor (ej internetauktion)
070-445 58 05
jessica.adler@asvt.se

Joakim Fredriksson

Handläggare 
Internetauktion, värderingar, avelsrådgivningar
072-557 14 83
joakim.fredriksson@asvt.se  

ASVT Styrelse

Ordförande

Ingemar Alin

Ljusdal
070-549 34 23
ingemar.alin@erfasearch.se

Vice ordförande

Ronny Olofsson

Stånga
070-848 27 95
olofsson@stangabuss.se 

Ordinarie ledamöter

Jenny Nilsson

Norrköping
070-731 57 59
jenny.celeber@telia.com 

Jenny Larsson

Emil Forsberg (Adjungerand ungdomsrepresentant)

Ljusdal
070-66 98 235
emil.forsberg@live.se

Nils Larsson

Borlänge
0730-58 01 09
nils.larsson@wibb.se 

Anders Jonsson

Falun
070-349 35 72
uajonsson@gmail.com

Katarina Brodda

Skurup
073-924 80 12
brodda@brodda.se

Ulrika Rehn

Arnäsvall
070-203 65 34
ulrika.rehn@telia.com

Anders Karlsson

Tystberga
070-397 08 68
andersekeby@telia.com

Arbetsgrupp för Ungdomsfrågor

Emil Forsberg
Joakim Fredriksson
Nils Larsson (sammankallande)
Anders Karlsson

Avelsutskottet

Ronny Olofsson

Stånga
070-848 27 95
olofsson@stangabuss.se 

Katarina Brodda

Skurup
073-924 80 12
brodda@brodda.se

Jenny Larsson

Sara Lennartsson (sammankallande)

Auktionsrådet

Ove Conradsson (sammankallande)

Falköping
070-853 13 25
ove@conrads.nu

Jenny Nilsson

Norrköping
070-731 57 59
jenny.celeber@telia.com

Nils Larsson

Borlänge
073-058 01 09
nils.larsson@wibb.se 

Joakim Fredriksson

Bromma
072-557 14 83
joakim.fredriksson@se  

Patrik Fernlund

Borlänge
070-393 42 79
patrik_fernlund@hotmail.se 

Sara Lennartsson

Upplands-Väsby
070-748 03 93
sara.lennartsson@asvt.se 

ASVT:s Valberedning

Lars-Otten Froode (Sammankallande)

Trensum
070-821 88 52
lars-otten@froode.se  

Lennart Pettersson-Brodda

Skurup 
070-622 77 24
brodda@brodda.se  

Peter Martinsson

Helsingborg
073-358 49 36
pmartinson@hotmail.com

Susanne Demmers

Johan Hellander

Ekerö
070-772 05 24
johan.hellander@menhammar.com 

Bengt Wall

Segmon
070-316 64 54
info@valneviken.se 

Resursgrupp

I syfte att förstärka medlemsnyttan utökar ASVT servicen inom för medlemmarna viktiga områden. Resursgruppen består av följande

Johan Björnsson

Fråga Johan om auktionsförberedelser
073-362 26 61
johan@aleback.se

Läs reportage om Johan från
2014  

2013

Gunilla Wilhelmsson

Fråga Gunilla om sto och föl i samband med fölning
070-676 28 35
gunillavilhelmsson@hotmail.com 

Läs reportage om Gunilla
2014

2013

Joakim Fredriksson

Avelsrådgivning
joakim.fredriksson@asvt.se

Här finns formulär för beställning av avelsrådgivning

Semingruppen

Johan Hellander

Margareta Bendroth

Katarina Brodda (sammankallande)

Skurup
073-924 80 12
brodda@brodda.se

Johan Björnsson

073-362 26 61
johan@aleback.se 

Carina Dahling

Image

Information

 

ASVT | Vi arbetar för bättre villkor i sporten i allmänhet och för bättre förutsättningar för uppfödarna i synnerhet.

 

logo liggande

Följ oss

 

Följ oss på våra sociala kanaler. Där finns det mesta av det bästa. 

Facebook
Instagram